film jurský park

V ději filmu je využíváno obrovského rozvoje genetického inženýrství konce 20. století k umožnění setkání člověka a dávno vyhynulých, nyní však opět naklonovaných, dinosaurů. Multimilionář John Hammond vybuduje na ostrově Isla Nublar, vzdáleném 126 mil od pobřeží Kostariky, atrakci na způsob zábavního parku, plnou naklonovaných dinosaurů. Jeho biotechnologická společnost InGen (International Genetic Technologies) dinosaury po mnoha letech úsilí přivede k životu. DNA dávno vyhynulých tvorů se jim podaří získat z krev sajících moskytů, uchovaných ve výborném stavu v jantaru, což je pravěká zkamenělá pryskyřice, do které se hmyz před mnoha miliony let přilepil. Společnost skupuje zásoby jantaru z celého světa a během 80. let 20. století je park vybudován. V roce 1989 je atrakce před otevřením. Hammond potřebuje pro investory dobrozdání o bezpečnosti parku od odborníků, a tak pozve skupinu vědců (paleontolog Alan Grant, paleobotanička Ellie Sattlerová a matematik Ian Malcolm), zástupce investorů i svá vnoučata. Přesně podle zákona eskalace děje však dojde ke katastrofě, když hlavní počítačový technik Dennis Nedry, který chce zbohatnout prodejem embryí dinosaurů konkurenční biotechnologické společnosti, vypne proud v ohradách pro dinosaury. Chce se tak dostat z chráněného parku do přístaviště, ale způsobí tím kolaps všech bezpečnostních opatření v parku a všichni dinosauři, včetně nesmírně nebezpečného tyrannosaura a vysoce inteligentních velociraptorů se dostanou ven a brzy začnou ohrožovat životy návštěvníků i zaměstnanců parku. Nedry a mnozí další přijdou o život. Než se povede přivolat pomoc z venčí (telefony jsou při vypnutí bezpečnostních opatření vyřazeny z provozu, a tak je nakonec nutné použít dosud fungující počítač).

hra jurrasic park operation genesis

 Další z her ve které je hlavním cílem vybudovat ten nejlepší Dinopark. V této hře jsou dinosauři vyobrazeni velice věrohodně věrohodné je i jejich chování. Získávat dinosaury můžete z DNA z fosilních pozůstatků. Návštěvníci mají v oblibě dinosaury s nejvyžším hodnocením (5 hvězdiček) ti jsou ale také nejvzácnější, nejdražší a nejhůře se získávají. Jsou to Tyranosaurus, Spinosaurus, Velociraptor, Brachiosaurus a Triceratops. Kromě stavby parku tu můžete také ve 12 misích buď fotit život dinosaurů nebo vyhladit zdivočelé predátory.

hra dino island

 Legračně vypadající hra o stavbě dinoparku. V této hře dinosauři vypadají dost prčovně a také jejich chování je legrační. Když spí tak legračně chrápou a u jídla si klidně i prdnou. V této hře však kromě 20 druhů dinosaurů kteří jsou v nabídce můžete získat pomocí křížení v laboratoři úplně nové druhy dinosaurů. Různé od malých až po giganty. S těmito dinosaury můžete také pořádat různá představení jako závod, překážkovou dráhu, zápas nebo destrukci.

brachiosaurus

Brachiosaurus byl rod dinosaurů sauropodů, kteří žili během  jurského období. Byly to Jedni z největších suchozemských zvířat kteří kdy žili na zemi, stal se tak jedním z nejslavnějších dinosaurů a je široce uznaný celosvětový obr.

 Brachiosaurus byl největší známý dinosaur. Nedávno byl objeven další brachiosaurid, Sauroposeidon, založený na neúplném fosilním důkazu. Vypadá  příliš pravděpodobně jako    Brachiosaurus.

Brachiosaurus je často považován za největšího dinosaura znamého od relativně kompletní fosilizované kostry. Nicméně, největší známé vzorky, včetně Brachiosaura v Humboldt muzeu Berlín .

triceratops

Triceratops znamenající "Třírohý obličej", žil v období svrchní křídy, přibližně před 65 miliony let. Pravděpodobně největší a nejvíce dobře-známý Ceratopsianský dinosaur, Triceratops byl až 9 metrů dlouhý, 2,5 metrů vysoký a vážil asi 7 tun. Tento býložravec chodil po 4 nohou a žil ve stádech a obědval svěží lesní porost. Triceratops je nejlépe ceněn pro svou obrovskou hlavu skládající se z ozdobné kosti, papouškovitý zobák, a tři rohy. Triceratops byl často vystaven svému nejobávanějšímu nepříteli, Tyrannosaurovy. Triceratops byl Nalezený v Severní Americe.

stegosaurus

Stegosaurus byl býložravý. Co býložravec znamená? Býložravec je dinosaur, který se živí rostlinou stravou.Byl to čtvernožec, což znamená, že chodil po všech čtyřech nohách. Stegosaurus byl nejlépe známý stegosaurid své skupiny skupiny. Všichni říkali, že bylo 11 různých druhů stegosaurů. Stegosaurus byl pouze jeden z mnoha druhů dinosaurů, kteří se nacházeli v západní části severní Ameriky. Stegosauruři byly velmi odlišné druhy dinosaurů. Měli mnohé kostnaté talíře na zádech, kterým se také říká "dermální desky" nebo "dermální brnění". Počet desek a jejich umístění nebo vzhled závisí na jednotlivých stegosauřích druzích.Desky Stegosaurů běžely ve dvou řadách se zády, ve střídavém vzoru. Paleontologové se domnívají, že tyto desky byly určeny k regulaci tělesné teploty. Nějakým způsobem, střídavě absorbují teplo ze slunce a pro Stegosaura je pohlcování přebytečné tělesné teploty nebo tepla nezbytné. Některé teorie také uvádějí, že tyto desky sloužili k tomu aby Stegosaurus vypadal větší a aby jeho nepřátelé prchly,což byl druh obrany proti predátorům. Dalším obraným spůsobem Stegosaura byl jeho špičatý ocas. Měl 4 trny na konci ocasu. Ostatní druhy stegosauridů měly 8 trnů na jejich ocasech. Přední nohy Stegosaura byly o něco kratší než zadní nohy, a silné ramenní svaly na nohou a podporovaly jeho hmotnost. Stegosaurus se odhaduje na váhu se mezi 5 a 10 tunami. Jeho přední nohy měly na  každé tlapě 5 krátkých prstů, a jeho každá zadní noha měla. Při stoje na zadních měl asi 4 metry.

tyrannosaurus 

Tyrannosaurus byl dvounohý masožravec s masivní lebkou a vyvažovacím dlouhým, těžkým ocasem. Vzhledem k velkým a silným zadním končetinám měl Tyrannosaurus přední končetiny malé, ale neobyčejně silné na jejich velikost. Na konci měl dva paznehty. Ačkoli jiní teropodi  překročily Tyrannosaura rexe ve velikosti,byl to největší známý tyrannosaurid a jeden z největších známých teritoriálních dravců, měřící až 13 metrů  na délku,a 7 m na výšku. Vážil až do7,5 tun. Ve svém prostředí to byl zdaleka největší masožravec. Tyrannosaurus rád lovil hadrosaury a ostatní dinosaury, i když někteří odborníci se domnívají, že byl především mrchožrout. Debata o Tyrannosaurovi jako špičkový dravec nebo mrchožrout patří mezi nejdéle běžící debaty v paleontologii.

Více než 30 exemplářů Tyrannosaura rexe byly nalezeny,z nichž některé jsou téměř kompletní kostry. Měkké tkáně a bílkoviny byly hlášeny nejméně v jednom z těchto vzorků. Množství fosilního materiálu umožnilo rozsáhlý výzkum v mnoha aspektech jeho biologie, včetně historie života a biomechaniky. Stravovací návyky, fyziologie a potenciální rychlost Tyrannosaura rexe je několik témat debaty. Tyrannosaurus což znamená 'ještěr tyran' byl rod teropodního dinosaura.

iguanodon

Stopy těchto druhů zvířat, jsou běžné a ukazují, že obvykle chodili po čtyřech. To ukazuje že měl silné zadní a lehké přední nohy. Mohl prchat před predátory díky svím silným zadním nohám. Přední nohy používal ke shromažďování jídla. Jeho střední tři prsty byly spojeny baculatou podložkou kůže, zatímco jeho malíček mohl být stočený pro uchopení potravin. Jeho palec měl nebezpečný obranný pazneht.

Iguanodon byl mohutný býložravec a největší druh dorůstající asi 9 metrů. Měl želví zobáček v přední části tlamy, který byl ideální pro oříznutí vegetace. V zadní části tlamy měl mnoho zubů, které byly uspořádány v souběžných řadách. To byl jeden z prvních známých dinosaurů který mohl žvýkat. Měl výklopné horní čelisti, kterými byl schopen hýbat ze strany na stranu. To znamená, že horní zuby mohou brousit po těch nižších. Plazi obecně nemohou žvýkat potravu, jako savci, protože nemají zvláštní svaly pohybující jejich dolní čelistí ze strany na stranu. Iguanodon nebyl výjimkou, ale s jeho pohyblivími čelistmi přesto se dařilo žvýkat velmi účinně svým ojedinělým způsobem.

velociraptor

Velociraptor byl střední velikosti a byl výborný lovec. Žil před 83-70 miliony let. První kostra velociraptora byla objevena v roce 1920 na poušti Gobi.Nebyl masivní jako Tyrannosaurus nebo Tarbosaurus, tento menší dinosaurus byl divoký
predátor, byl rychlý a hbitý, jak je zobrazován ve filmu 'Jurský park'.
Jeho mozek byl v poměru k jeho velikosti největším ze všech dinosaurů.
Kostra Velociraptora  byla nalezena spolu s kostramy
jeho předpokládané kořisti, což byl například Protoceratops.
Velociraptor měl protáhlou lebku s plochým nosem.
Jeden palec na každé noze byl opatřen velkým drápem tvaru srpu aby mohl
způsobit mnoho krveprolití! Mohl také dělat velkou škodu jeho
dýkovitýmy zuby, které byly zubaté jako pila.
Velociraptor měl velké oči a pravděpodobně měl tři-dimenzionální vidění.2010